Програма

ШАНОВНА ГРОМАДО!

Я, Дмитро Гусятинський, іду на вибори голови Борщагівської об’єднаної територіальної громади, щоб реальними діями змінити життя людей на краще.

Зараз ви тримаєте в руках мою програму дій, моє бачення нового курсу Борщагівської громади. І я звертаюся до вас з проханням ознайомитись з нею, а головне - зберегти.

Тому що після виборів життя не закінчується і я готовий відповідати перед своїми виборцями за кожну обіцянку.

Я не буду говорити про нездійсненні речі, а буду казати лише про те, що я готовий виконати протягом найближчих 5 років.

Вірю, що можливості й перспективи відкриваються перед тими, хто прагне зробити навколишній світ краще. Саме таких людей я бачу навколо - жителів Софіївської Борщагівки, Петропавлівської Борщагівки та Чайки.

Саме з вами, дорогі друзі, ми ходимо щодня по одних вулицях та в ці самі магазини, йдемо на роботу, стоїмо в заторах, відводимо дітей на навчання, знаємо про проблеми нашого житла та сподіваємось на їх вирішення.

Я більше 20 років живу на території нашої громади і мрію побудувати тут такі умови для життя, які хотів би мати кожен з нас для себе і своєї родини.

Однак я вважаю, що без співпраці зі столицею - це неможливо!

Дивна ситуація, коли виходячи з дому, ми переходимо дорогу й вже опиняємось в Києві, але наших дітей не беруть до київської школи або садочку. Нам і нашим батькам відмовляють в безкоштовній медичній допомозі. Це нелогічно та неправильно. І я пропоную це змінити!

Впевнений, що асоціація «Київська агломерація» є способом забезпечити мешканцям Борщагівської громади рівні права з киянами на користування інфраструктурою столиці, зокрема, школами, садочками, медичними установами, пільгами за “карткою киянина” та всіма іншими перевагами.

І я готовий домовлятися про це з будь-яким обраним мером Києва.

Новий курс Борщагівської громади має бути спрямований в бік столиці! Ми маємо стати частиною столиці, але важливою її частиною, а не наступним спальним районом.

І я докладу для цього всіх необхідних зусиль.

Однак рішення ми будемо приймати лише разом з вами, на місцевому референдумі. Тому попереду ще 5 років кропіткої праці, направленої на те, щоб столиця на нас зважала!

Я вірю в світле майбутнє нашої нової Борщагівської громади!


Я ОБІЦЯЮ організувати роботу всіх місцевих сервісів на столичному рівні та водночас забезпечити можливість для жителів Софіївської Борщагівки, Петропавлівської Борщагівки та Чайки користуватися у Києві пільгами, на які вони мають право за законом.

Спосіб досягнення

 • Буде створено єдиний інтернет-портал Борщагівської ОТГ, де буде розміщена вся інформація про життя громади, зокрема вакансії установ, організацій та підприємств, які працюють на території громади. Також кожен житель зможе скористатися послугою зворотного зв’язку та повідомити про існуючу проблему, звернутися за допомогою й отримати її.
 • Буде організована цілодобова гаряча лінія голови Борщагівської ОТГ для отримання скарг і пропозицій мешканців Софіївської Борщагівки, Петропавлівської Борщагівки та Чайки. Це дозволить швидко вирішувати проблемні питання громади.
 • Буде створено мережу Центрів адміністративних послуг, де за принципом “єдиного вікна” стане можливим неподалік від дому оформити будь-які документи й отримати безоплатну юридичну консультацію з питань соціального захисту.

НАША ЦІЛЬ - реформувати сферу надання адміністративних послуг в Борщагівській ОТГ: ніяких черг, ніякої корупції, оперативно та дешево.

Центри будуть надавати більш ніж 50 адміністративних послуг з оформлення паспортів, документів та видачі дозволів, питань нерухомості, реєстраційних процедур та багато іншого.

 • Одним із пріоритетів стане розробка та реалізація дієвих програм підтримки соціально незахищених верств населення, зокрема, інвалідів, чорнобильців, багатодітних родин та пенсіонерів, а також учасників АТО/ООС, їх дітей, сімей загиблих учасників АТО/ООС.
 • Буде відкрито Центр соціальної допомоги та адаптації з приміщенням кризового реагування для жертв домашнього насильства.
 • Буде забезпечена можливість для мешканців Софіївської Борщагівки, Петропавлівської Борщагівки та Чайки отримати “картку киянина” для безкоштовного проїзду у всіх видах громадського транспорту столиці.

Я ОБІЦЯЮ забезпечити мешканцям Борщагівської ОТГ повний та безкоштовний доступ до якісного медичного обслуговування, включаючи можливість користуватися медичною інфраструктурою столиці.

Спосіб досягнення

 • Буде збільшено вдвічі кількість амбулаторій сімейної медицини та створено пункт екстреної медичної допомоги з пологовим відділом в Петропавлівській Борщагівці.
 • Буде проведено капітальний ремонт з розширенням площі в існуючих комунальних медзакладах та забезпечено їх сучасним медичним обладнанням та ліками.
 • Будуть створені умови для заохочення підприємств, що працюють на території Борщагівської ОТГ, обов’язково включати медичне страхування до соціального пакету кожного працівника. Це забезпечить кожного працюючого на території Борщагівської громади безоплатними медичними послугами, ліками та профілактичними заходами захворювань.
 • Ми домовимося зі столицею про партнерство у сфері медичного обслуговування, щоб мешканці Борщагівської громади могли отримувати безкоштовні медичні послуги в усіх медичних закладах столиці.
 • Ми приєднаємось до електронної медичної системи Helsi для запису до лікаря у медичні заклади Борщагівської ОТГ, а згодом і Києва, через Інтернет.

Я ОБІЦЯЮ розширити мережу комунальних навчальних закладів громади та забезпечити можливість дітям Борщагівської ОТГ користуватися дитячими садочками та школами столиці. Школи та дитячі садочки – це проблема, про яку не варто розповідати, оскільки вона наболіла більшості жителям громади.

Спосіб досягнення

 • Побудувати дві нові школи та дитсадок на 150 місць в Софіївській Борщагівці, дитсадок на 70 місць в селі Чайки, школу і дитсадок на 150 місць в Петропавлівській Борщагівці. Відремонтувати приміщення Петропавлівсько-Борщагівської школи I-III ступенів (вул. Соборна, 30) з її розширенням.

Скажу просто: МОЯ ЦІЛЬ – це 3 нових школи та 3 нових садочка на наступні 3 роки.

Ми розпочнемо будівництво вже восени 2021 року і кожен житель зможе контролювати цей процес. Жодних довгобудів, ніяких підставних фірм. Ми можемо зробити все швидко та якісно, у відповідності до існуючих європейських норм.

Але для цього потрібна лише одна умова, якої ніколи не дотримувалась нинішня сільська влада та забудовники, - не красти!

А я вам це обіцяю!

 • Ми домовимося зі столицею про партнерство у сфері дошкільної та шкільної освіти, щоб діти жителів Борщагівської громади могли безкоштовно відвідувати садочки та школи Києва, а також навчатися у дитячо-юнацьких спортивних школах Києва.
 • Будуть впроваджені дієві програми підтримки обдарованих дітей Софійської Борщагівки, Петропавлівської Борщагівки та Чайки, зокрема за рахунок стипендії голови ОТГ.
 • Буде виділено необхідне фінансування нашим комунальним навчальним закладам для покращення якості освітніх послуг та харчування дітей.
 • Ми відкриємо заклад позашкільної освіти в Петропавлівській Борщагівці з творчою майстернею, хореографічною студією і студією вокалу для дітей та консультативною службою для батьків.
 • Будуть започатковані нові форми шкільної, позашкільної та професійної освіти.
 • Будуть відкриті нові спортивні клуби й секції та побудована дитячо-юнацька спортивна школа, щоб обдаровані діти могли розвивати свої здібності, досягати високих спортивних результатів і ставати учасниками національних збірних команд України.
 • Ми будемо підтримувати проведення спортивних змагань на території громади з метою популяризації здорового способу життя.
 • Ми будемо ініціювати модернізацію спорткомплексу “Чайка” з метою його перетворення у: - найсучасніший автодром Східної Європи, який буде придатний для проведення мото-чемпіонатів світового рівня, включаючи “Формулу-1”; - центр авіаційного спорту України; - культурний та туристичний центр, де проводимуться унікальні фестивалі, шоу та незабутні повітряні екскурсії над Києвом та Київщиною, що буде приваблювати не тільки українців, а й туристів з багатьох стран світу.
 • Ми в найкоротші терміни налагодимо співпрацю вищих та спеціальних навчальних закладів Києва та підприємств, які працюють на території Борщагівської громади, для гарантованого працевлаштування молодих фахівців після закінчення навчання.

Я ОБІЦЯЮ покращити інфраструктуру Борщагівської ОТГ, щоб рівень комфорту в громаді дорівнював столичному.

Спосіб досягнення

 • Ми створимо нову транспортну систему міста, включаючи організацію руху громадського транспорту, веломаршрути і будівництво/ремонт доріг та транспортних розв’язок.
 • Ми домовимося з владою столиці про курсування комунального громадського транспорту з Борщагівської ОТГ до найближчих станцій Київського метрополітену.
 • Щорічно на час навчального року буде організований спеціальний комунальний автобусний маршрут “Шкільний автобус”, який буде відвозити дітей до школи, а по закінченні занять - додому. Кількість автобусів буде надана у відповідності до чисельності школярів.
 • Будуть розроблені та впроваджені в дію Правила забудови території Борщагівської громади для уникнення негативних наслідків хаотичної забудови.
 • Борщагівська громада стане “безбар’єрним простором” для життя людей з додатковими потребами.
 • Буде втілений в життя план оновлення інфраструктури газо- та енергозабезпечення, водопостачання громади.
 • Ми, у відповідності до побажань жителів, створимо громадський простір для відпочинку та спорту у кожному населеному пункті Борщагівської ОТГ.
 • В Борщагівській громаді буде діяти свобода совісті та віросповідань.
 • Ми залучимо до роботи по забезпеченню громадського порядку учасників АТО/ООС, зокрема шляхом створення “Борщагівської варти”, для допомоги правоохоронцям у забезпеченні громадського порядку.
 • Ми розробимо проект “Безпечна громада”, який передбачає створення загальної системи відеоспостереження на території Борщагівської ОТГ. Аналогічна система впроваджена на території Києва і вже довела свою ефективність в частині посилення безпеки мешканців. Борщагівська громада – громада для безпечного життя.

Я ОБІЦЯЮ створити мешканцям Борщагівської ОТГ можливість працювати поруч з домом.

Спосіб досягнення

 • Ми створимо нові робочі місця за рахунок розвитку мережі комунальних установ та підприємств, в тому числі шляхом пожвавлення бізнес-активності на території Борщагівської громади.
 • Будуть залучені інвестори для створення нових робочих місць на території Борщагівської ОТГ.
 • Буде впроваджена система підтримки малого і середнього бізнесу. Підприємствам, які працюють на території Борщагівської ОТГ і готові прийняти на першу роботу за фахом випускників вищих та спеціальних навчальних закладів - мешканців Софіївської Борщагівки, Петропавлівської Борщагівки та Чайки, будуть надані пільги.

Я ОБІЦЯЮ забезпечити участь громади у розподілі бюджетних коштів та контролі за їх використанням.

Спосіб досягнення

 • Буде впроваджено бюджет громадських ініціатив (народний бюджет), щоб кожний мешканець Софіївської Борщагівки, Петропавлівської Борщагівки та Чайки міг взяти участь у розподілі бюджетних коштів.
 • Ми залучимо до контролю над діяльністю місцевої влади громадські організації та активних представників Борщагівської громади.
 • Ми забезпечимо щомісячне звітування влади перед громадою.
 • Буде запроваджено принцип “гроші ходять за людиною” в усіх сферах, де має місце бюджетне фінансування послуг для мешканців Борщагівської громади.
 • Буде скорочено штатну кількість місцевих чиновників. Досить за гроші громади годувати нероб.
 • Буде проведена повна перевірка фінансової діяльності сільської влади за останні п’ять років. Мета: відкриття конкретних кримінальних справ у відношенні посадовців та повернення до бюджету викрадених коштів.
 • Буде проведена перевірка законності виділення земельних ділянок за останній час. Мета: повернення Борщагівській громаді незаконно відчуженої землі, притягнення до кримінальної відповідальності корупціонерів.

Я ОБІЦЯЮ протягом наступних 5 років підготувати Борщагівську ОТГ до об’єднання зі столицею, але саме як процвітаючий район Києва, а не спальне передмістя.

Спосіб досягнення

 • Ми проведемо громадські слухання щодо питання приєднання Борщагівської ОТГ до “Київської агломерації”, а згодом до Києва. Я обіцяю, що думка людей буде почута!
 • Ми ініціюємо обговорення щодо прийняття рішень про приєднання Борщагівської ОТГ до Києва на рівні Київської міської ради та Київської обласної ради.
 • При підтримці громади та позитивному результаті громадських слухань ми будемо звертатися до Кабінету Міністрів та Верховної Ради з проханням сприяти приєднанню Борщагівської ОТГ до Києва.

Дмитро Гусятинський - Програма